Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 

İsteklerini anlayın

Kediler yalnızlıktan hoşlanırlar, özellikle de uyurken ve çevresini keşfederken. Onlar gece avlanmayı daha çok severler ve bunun gündüz yedikleri mamalar haricinde içgüdüsel olarak yaparlar. Doğal ortamda tuvaletlerini yaptıkları bir yere ikinci kez tuvalet yapmazlar. Yaşam alanlarını belirtmek için genelde farklı yerlere ve alanlarının sınırlarına tuvalet yaparlar. Kumu mutlaka temiz olmalıdır. Yemek yedikleri yerde yemek artığı yada mama artığı bulunmamalıdır. Su kabları sık sık mutlaka yıkanmalıdır. haftada bir kaç kez taranmalı ve onunla oyun oynanmalıdır.

Kediler daha ziyade karton kutu ya da kedi yatağı gibi korunaklı yerlerin içinde uyumayı tercih ederler. Eğer yalnız kalmak istiyorsa onu serbest bırakın.

Doğal avcılar

Kedinizin avlanmasına izin verin. Avlayacağı şey illa gerçek bir fare ya da kuş olmak zorunda değil, bir oyuncakla da bunu yapabilir. Oltanın ucuna asılı bir oyuncakla onu oynatabilirsiniz, yakalamasını sağlayabilirisiniz. Oyun oynamak kediler için çok önemlidir. Hem egzersiz yapar hem de avlanma içgüdülerini harekete geçirir.

Eğer dışarıya çıkıyorsa ve gidip bir kuş avladıysa, onu size getirebilir. Bunu size hediye getirmiş gibi görmelisiniz. Bu yüzden ona kızmayın. Ama bunu sürekli hale getirirse o zaman bundan vazgeçmesi için önlemler almalısınız.